Widoczni
Witamy w biurze prasowym agencji Widoczni
facebook
Według badania, sporządzonego przez MozCast bezpośredni ruch organiczny z wyszukiwarki Google ulega stopniowemu obniżeniu na przestrzeni ostatnich 3 lat. Coraz więcej wyszukiwań (w roku 2019 ponad 50% stanowiło zero-click searches results ??) zatrzymuje się i kończy się na poziomie wyszukiwarki Google.

Zastanawiasz się, co zmienia się w tendencji wyszukiwań użytkowników Google? Czym jest tajemniczy zero-click i jaki ma wpływ na wyszukiwania Google?

Zapraszamy do artykułu: https://widoczni.com/blog/zero-click-searches
2020-03-25, 11:05
facebook
Google Ads wprowadza nowe zasady dotyczące reklamowania dokumentów i usług rządowych. Mówiąc krótko - Google nie będzie już wyświetlać dla nich reklam.

„Google nie zezwala już na reklamy dokumentów i / lub usług, które można uzyskać bezpośrednio od rządu lub delegowanego dostawcy. Obejmuje to oferty pomocy w uzyskaniu tych produktów lub usług.”

https://lnkd.in/dNXvXUd
2020-03-25, 09:08
facebook
Zaledwie kilka miesięcy temu termin „corona” był zwykle kojarzony z meksykańską marką piwa. Potem przyszedł koronawirus. Sprawdźcie, jak w ostatnim czasie ewoluował wynik wyszukiwania "corona"

https://searchengineland.com/corona-to-covid-how-googles-corona-results-page-has-evolved-331245
2020-03-24, 15:14
facebook
Poznań to prawdziwe zagłębie SEO! Na podstawie naszego rankingu TOP 38 agencji SEO w Polsce przygotowaliśmy mapkę, z której jednoznacznie wynika, gdzie zlokalizowane są największe polskie agencje.

Na podium znalazły się miasta:
? Poznań (11 agencji).
?Warszawa (7 agencji).
?Wrocław i Kraków (5 agencji).

Cały ranking znajdziecie tutaj: https://widoczni.com/blog/lista-agencji-seo/

Twojej agencji zabrakło w TOP 3⃣8⃣? Daj o sobie znać, wpisując w komentarzu nazwę miejscowości, w której się znajduje :)
2020-03-23, 14:44
facebook
Fragmenty opisowe, wyświetlane po prawej stronie wyników Google, już nie istnieją - poinformował rzecznik Google. Zostały one przeniesione do głównej kolumny wyników. Zmiana ta jest częścią deduplikacji polecanych fragmentów Google.
https://searchengineland.com/googles-right-sidebar-featured-snippets-are-no-more-331133
2020-03-23, 10:36
facebook
Google obsługuje około 30 miliardów wyświetleń reklam dziennie, a zapytania o COVID-19 są tak ogromne, że już określane jest jako „największy trend w historii wyszukiwania Google”. Nic więc dziwnego, że Google podjął surowe kroki zwalczające nieuczciwe reklamy (szczególnie te z branży medycznej!).

Tylko w 2018 roku Google usunął 2,3 miliarda „złych” reklam i 28 milionów stron internetowych uznanych za naruszające jego zasady reklamowe, a trendy z pewnością sugerują, że pierwszy kwartał 2020 roku ustanowi nowe rekordy.

https://searchengineland.com/a-look-at-googles-recent-covid-19-related-policies-in-search-330992
2020-03-20, 09:57
facebook
W odpowiedzi na epidemię koronawirusa Mapy Google pokażą, czy miejsce lub firma są tymczasowo zamknięte. Jest to następstwo napomnienia Google przed tygodniem, aby lokalne firmy aktualizowały godziny i inne istotne informacje w Google Moja Firma.

https://searchengineland.com/google-to-show-which-local-businesses-temporarily-closed-in-search-maps-amid-coronavirus-outbreak-330756
2020-03-19, 10:42
facebook
O Ahrefsie mówi się, że to kombajn dla pozycjonerów i agencji SEO. Z punktu widzenia pozycjonowania stron internetowych, Ahrefs to teraz znacznie więcej niż narzędzie do analizy linków. Z powodzeniem można wykorzystać go przy optymalizacji treści, a nawet przy budowie strategii content marketingu.

Jak korzystać z Ahrefs w content marketingu i copywritingu?

Sprawdźcie: https://widoczni.com/blog/jak-uzywac-ahrefsa-do-optymalizacji
2020-03-18, 15:42
facebook
Postanowiliśmy sprawdzić, które artykuły z najlepszych polskich blogów SEO zdobyły najwięcej czytelników do tej pory. Jak się okazuje, w większości przypadków wygrywają artykuły o nietypowej tematyce, wcale nie związanej z SEO!

Przykładem może być blog DevaGroup i ich najpopularniejszy artykuł "Jak uruchomić Tindera na PC": https://www.devagroup.pl/blog/jak-uruchomic-aplikacje-tinder-na-pc ;)

Cały nasz ranking znajdziecie tutaj: https://widoczni.com/blog/ranking-polskich-blogow-seo
2020-03-18, 09:56
facebook
Widoczni gościnnie na blogu Medializer! Prowadzisz sklep internetowy ??, inwestujesz w pozycjonowanie ??, ale wciąż wyniki sprzedażowe nie są dla Ciebie satysfakcjonujące? Prawdopodobnie popełniasz błędy w realizacji strategii pozycjonowania. Sprawdź, jak ich uniknąć by wygenerować wysoką sprzedaż!

https://medializer.pl/aktualnosc/209/pozycjonowanie-sklepu-a-sprzedaz-tych-dzialan-nie-moze-zabraknac
2020-03-17, 14:41
facebook
To agencje SEO/SEM są autorami najlepszych blogów SEO w Polsce. Ponad 57% blogów o pozycjonowaniu po polsku to blogi agencyjne. O największą liczbę fraz w swoich artykułach zadbały:
1. Artefakt.pl
2. Sunrise System
3. DevaGroup
4. CS Group Polska
5. Delante

Gratulujemy i życzymy coraz większej poczytności! :)
2020-03-17, 08:31
facebook
Do zbadania ruchu organicznego dla blogów SEO skorzystaliśmy z Ahrefsa. W tej kategorii TOP 5 blogów należy do:
1. sprawny.marketing
2. Eactive #wiemyjak
3. Agencja Interaktywna Empressia
4. Artefakt.pl
5. Delante

Gratulujemy! Cały ranking polskich blogów SEO znajdziecie na: https://lnkd.in/dfcW7Xg
2020-03-16, 10:36
facebook
Jednym kojarzy się negatywnie, inni widzą w nim szansę na wypromowanie swoich produktów. Z pewnością znajduje on zastosowanie w niemal każdej branży. Mowa o marketingu szeptanym, który nieudolnie prowadzony może poważnie wpłynąć na reputację marki.

Sprawdź, jak wdrożyć buzz marketing w swojej firmie oraz jakich błędów przy tym uniknąć ⤵⤵⤵

https://widoczni.com/blog/co-to-jest-marketing-szeptany
2020-03-13, 16:03
facebook
W miarę narastania obaw związanych z koronawirusem, giganci reklamy internetowej Google i Facebook zaczynają zabraniać reklam medycznych masek na twarz.

Google twierdzi, że usunięcie wszystkich istniejących reklam medycznych masek na twarz może potrwać kilka dni, więc niektóre z nich mogą nadal występować podczas wyszukiwania.

https://lnkd.in/eV6Jjs4
2020-03-13, 10:01
facebook
Z najnowszego raportu SEO 2019 od Agencja SEM - Mayko.pl dowiecie się, jakie marki są liderami sprzedaży internetowej w poszczególnych kategoriach. Prócz tego znajdziecie wypowiedzi ekspertów SEO. Wśród zaproszonych: Artur Wojczal, Katarzyna Ambrożewicz z SEMSTORM, Michał Gwóźdź z PromoTraffic #GrowWithUs, Krzysztof Marzec, Szymon Slowik, Łukasz Zontek, Bartosz Szlachetka z Verseo, Adrian Pakulski, Katarzyna Jakubów-Tyka, Sławomir Czajkowski, Mateusz Dela, Jarosław Dudek z MaxROY.agency, Ewelina Podrez i Ekspert SEO - Wojciech Władziński.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie do projektu :)

https://marketingwsieci.pl/raport-seo-2019-dla-e-commerce-liderzy-swoich-branz
2020-03-12, 18:27
facebook
Google prosi o aktualizację informacji w Google Moja Firma w przypadku, gdy coronavirus wpłynął na działalność firmy. Dotyczy to szczególnie godzin otwarcia, numerów kontaktowych i opisu firmy.

https://searchengineland.com/google-my-business-tells-businesses-affected-by-the-coronavirus-to-update-listings-330331
2020-03-12, 13:00
facebook
Mamy dla Was 3⃣5⃣ NAJLEPSZYCH POLSKICH BLOGÓW SEO wg danych z Ahrefs. Jeśli zastanawiacie się, skąd czerpać wiedzę nt. pozycjonowania, już spieszymy z pomocą! Mamy dla Was wyjątkowe zestawienie z najbardziej poczytnymi blogami SEO. Wyróżnione blogi ? należą do:
sprawny.marketing
Eactive #wiemyjak
Agencja Interaktywna Empressia
Artefakt.pl
Delante
Grupa TENSE
MobileTry
Pozycjonusz.pl
widzialni.pl
Verseo
Widoczni
Sunrise System
SEMTEC
Silesia SEM
DevaGroup
Marketing w sieci
Cyrek Digital
SzymonSlowik.pl - blog o marketingu
The First
Blog Zgreda o Pozycjonowaniu
MarcinKordowski.com
CS Group Polska
Senuto
InternetMaker
SEMSTORM
Sławomir Gdak blog.gdaq.pl - Blog o pozycjonowaniu stron
Projekt Marketing
Pierwszy na Mapie
BrandBay.pl
Sempai
SeoStation
Takaoto.pro
LTB marketing
Kompan.pl
Lexy - Marta Gryszko

Gratulujemy i życzymy coraz więcej czytelników! ??
https://widoczni.com/blog/ranking-polskich-blogow-seo
2020-03-11, 13:14
facebook
Google wprowadza funkcję "kluczowych momentów", która jest wyświetlana dla filmów w wynikach wyszukiwania mobile. Kluczowe momenty wyróżniają różne sekcje filmu (na przykład film instruktażowy obejmujący wiele kroków), umożliwiając użytkownikom przejście do sekcji, której szukają, bezpośrednio z wyników wyszukiwania.

https://searchengineland.com/google-showing-key-moments-feature-on-multiple-videos-in-search-results-330409
2020-03-11, 10:14
facebook
Lista 100 wyjątkowych Kobiet działających w branży SEO, a wśród nich 3 specjalistki z agencji widoczni! Cieszymy się, że dziewczyny coraz chętniej wybierają karierę w naszej branży!
Gratulację dla Ania Zalewska, Monika Lila, Adrianna Nowak i wszystkich pozostałych wyróżnionych ?? #girlspower

https://www.whitepress.pl/baza-wiedzy/649/top-100-kobiet-w-polskiej-branzy-seo?
2020-03-10, 15:48
facebook
Google wprowadziło zmianę w polityce dotyczące dodawanych zdjęć i filmów w Google Moja Firma. Od teraz wszystkie multimedia będą przed publikacją sprawdzane i weryfikowane. Zmiana ta dotyczy wyłącznie zdjęć dodawanych przez innych użytkowników, a nie właścicieli. https://www.searchenginejournal.com/google-to-review-photos-videos-uploaded-to-google-my-business/353922/#close
2020-03-10, 09:21
facebook
Dziewczyny coraz częściej wybierają karierę w marketingu internetowym! ?? Przykładu nie trzeba szukać daleko. W naszej agencji jest aż 18 dziewczyn, które realizują się jako pozycjonerki, copywriterki, specjalistki PPC, czy marketerki ?‍??‍?.

Z okazji Dnia Kobiet przygotowaliśmy zestawienie, które przybliża sylwetki wszystkich dam agencji Widoczni! Sprawdźcie co je inspiruje, dlaczego wybrały pracę w marketingu internetowym oraz co o ich pracy sądzą najbliżsi! ???

https://widoczni.com/blog/18-kobiet-agencji-widoczni
2020-03-09, 15:16
facebook
Zapraszamy Was na lutowy przegląd prasowy ?? od widoczni.com. Wszystkie najważniejsze newsy branżowe w jednym miejscu!
Sprawdźcie ?

https://widoczni.com/blog/seo-prasowka-z-widocznym-luty-2020
2020-03-06, 13:24
facebook
Niedawno informowaliśmy, że Google do końca roku przygotowuje się do przeniesienia wszystkich stron na indeksowanie mobile first.

Wczoraj Google przyznało, że aż 70% witryn dokonało już zmiany. Pozostałe 30% zostanie automatycznie przeniesione na indeksowanie mobilne do września tego roku.

https://www.searchenginejournal.com/google-says-70-of-sites-have-been-moved-to-mobile-first-indexing/353388
2020-03-06, 08:42
facebook
Marzy Ci się rozwój ?? w jednej z najlepszych agencji SEO w Wielkopolsce? Teraz masz szansę stać się częścią zespołu Widoczni!

Właśnie uruchamiamy rekrutacje na dwa różne stanowiska:
➡ Młodszego specjalisty SEO - wdrożymy Cię od postaw w świat pozycjonowania
➡ Account Managera - gwarantujemy stały rozwój i atrakcyjny system premiowy

Sprawdź, co Cię czeka na danym stanowisku oraz, na jakie benefity możesz liczyć z naszej strony ⤵⤵⤵
https://widoczni.com/o-nas/kariera/mlodszy-specjalista-ds-pozycjonowania/
https://widoczni.com/o-nas/kariera/account-manager-2
2020-03-05, 11:14
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy | Zgoda cookies